Filmy

Galéria

Milenky starého kriminálnika

O filme

Réžia: Svatopluk Inneman

Scenár: Josef Skružný, Elmar Klos

Kamera: Otto Heller

Hrajú: Vlasta Burian, Anny Ondráková, Jindřich Plachta a ďalší

Rok výroby: 1927, Československo

 Dĺžka: 106 min

nosiče: DCP, blu-ray, DVD

Nemý film so živým hudobným sprievodom

© Národní filmový archiv, Praha 2015

Premiéra v slovenský kinách: august 2015 (4 živly)

Tím odborníkov z Národného filmového archívu, Praha zrealizoval technicky aj časovo náročnú rekonštrukciu filmu, ktorej výsledkom je nová, vysokokvalitná digitálna kópia. K zreštaurovanej filmovej kópii skomponovali nový hudobný sprievod členovia hudobného zoskupenia NeuvěřitelnoToto trio hrá k premietaniu svoju nadžánrovú hudbu vždy naživo. Starý nemý film tak ožíva vo svojej originalite. Ako finančne nenáročnejšiu verziu programu ponúkame samostatnú kópiu nemého filmu s možnosťou usporiadať si k premietaniu vlastný koncert.

Distribučný list na stiahnutie


Partneri:

 

 

 

synopsa

Fenomenálneho Vlasta Buriana v dvojrole nemajetného aristokrata a obávaného gangstra oplňuje Anny Ondráková ako milovníčka boxu a rýchlej jazdy automobilom. Dej filmu je plný zvratov: šľachtica angažuje jeho synovec, aby ho zastúpil pri pytačkách s excentrickou dcérou svojho veriteľa od vynúteného sobáša ju odradil. Stane sa však pravý opak, strýc totiž vypadá ako známy zločinec a mladá žena si od manželstva s týmto kriminálnikom sľubuje vzrušenie a slávu.

 

K zreštaurovanej filmovej kópii skomponovali nový hudobný sprievod členovia hudobného zoskupenia Neuvěřitelno. Toto trio hrá k premietaniu svoju nadžánrovú hudbu vždy naživo. Starý nemý film tak ožíva vo svojej originalite. Ako finančne nenáročnejšiu verziu programu ponúkame samostatnú kópiu nemého filmu s možnosťou usporiadať si k premietaniu vlastný koncert.