Filmy

Galéria

The Sound Is Innocent

O filme

réžia: Johana Ožvold

producent: Cinémotif Films (CZ), Films de Force Majeure (FR), Punkchart Films (SK), UPP, Soundsquare, Česká televízia, RTVS Rozhlas a televízia Slovenska, Lyon Capital TV

Krajina: Česko, Francúzsko, Slovensko

dĺžka:  68’

dostupné na nosičoch: DCP, blu-ray, mp4

vhodné od 12 rokov


distribučná premiéra: 26.11. 2019

Distribúciu filmu finančne podporil:

Synopsa

Dokumentárny film The Sound Is Innocent predstavuje súčasnú elektronickú hudobnú scénu a rozpráva nedávnu históriu zvukového experimentu. Vo svojom celovečernom debute prevedie Johana Ožvold divákov tajomnou výskumnou inštitúciou. V archívoch sa nachádzajú spomienky a útržky zásadných okamihov vývoja elektronickej hudby. Film tak osciluje medzi frekvenciami ladenými za železnou oponou, konfrontačnou francúzskou avantgardou a mnohými priekopníkmi zvukových experimentov. Predstavia sa kľúčové osobnosti súčasného sveta experimentálnej hudby: John Richards, anglický hudobník a teoretik elektronickej a post-digitálnej hudby, ktorý sa preslávil ako zakladateľ platformy Dirty Electronics; Steve Goodman aka Kode9, zakladateľ labelu Hyperdub; Francois Bonnet aka Kassel Jaeger, riaditeľ Inštitútu pre výskum sonológie a elektroakustickej hudby GRM; Julian Rohrhuber, profesor aplikovanej informatiky a hudobník, ktorý sa podiela na vývoji open-source programovacieho jazyka SuperCollider; Hannes Hoelzl a Alberto De Campo z UDK v Berlíne.
Johana Ožvold vyštudovala filmovú réžiu na FAMU v roku 2016. Pracuje ako kurátorka v Národnom filmovom archíve v Prahe. V divadle sa objavuje ako herečka, improvizátorka, hudobníčka a režisérka. Jej študentský film Ahoj, mám se dobře získal hneď niekolko ocenení: “Nejlepší dokument” - MFF Fresh Film Fest 2014, “Najlepšia réžia” - MFF Poitiers a “Najlepší dokument” - MFF FIDÉ 2014 v Paríži. V roku 2016 získala “Zvláštnu cenu poroty” za krátky film Proces na Febiofest SK a ceny za najlepší film a réžiu na FAMUFEST za posledný film Černý dort. Od roku 2015 pracovala na svojom debutovom celovečernom dokumentárnom filme The Sound is Innocent.