Priestor pre film

Filmy

Galéria

Staříci

O filme

Originálny názov: Staříci

Distribučná premiéra: 09. 04. 2020

Žáner: dráma 

Rok výroby: 2019

Čas: 85 min.

Krajina: ČR/Slovensko

Formát: 2D DCP, zvuk 5.1

Prístupnosť:

Jazyk: český

Réžia: Martin Dušek, Ondřej Provazník

Scenár: Martin Dušek, Ondřej Provazník

Kamera: Lukáš Milota

Hudba: Hejl & Srnka

Hrajú: Jiří Schmitzer, Ladislav Mrkvička, Dušan Kaprálik, Milena Steinmasslová, Michal Suchánek, Pavel Batěk, Marika Procházková a ďalší

Producent: Jiří Konečný

Distribúcia: Filmtopia / www.filmtopia.sk

Programovanie filmu: filmtopia@filmtopia.sk; +421 903 480 023

Synopsa

Dvaja bývalí politickí väzni vo vyššom veku sa vydávajú v obytnom aute naprieč republikou. Ich cieľom je vypátrať a zabiť komunistického prokurátora z 50. rokov, ktorý nikdy nebol za svoje činy oficiálne potrestaný.

Ceny českej filmovej kritiky:

Najlepší film, najlepšia réžia, najlepší herec (Jiří Schmitzer)

 

Z amerického Oregonu prilieta do Prahy emigrant Vlastimil Reiner (Jiří Schmitzer), vojnový veterán a bývalý politický väzeň. Má vyše osemdesiat, je pripútaný na invalidný vozík a do značnej miery odkázaný na pomoc ostatných. Preto na neho už na letisku čaká Antonín (Ladislav Mrkvička), starý kamarát z protikomunistického odboja. Čoskoro vyjde najavo, že Vlasta prišiel do Česka uskutočniť poslednú misiu svojho života. Chce vypátrať a zabiť komunistického prokurátora Václava Mráza, ktorého porevolučné súdy nedokázali, alebo nechceli za jeho zločiny z 50. rokov potrestať. Vlastimil prehovorí Antonína, aby mu s akciou pomohol. Ten si požičia od vnuka starú obytnú dodávku a upraví ju tak, aby sa v nej mohol Vlasta pohybovať. Oba starci vyrážajú na pre nich veľmi náročnú cestu za odplatou.

Na stiahnutie

Distribučný list na stiahnutie TU.