Priestor pre film

Filmy

Galéria

Drive My Car

O filme

Originálny názov: Doraibu mai kâ

Distribučná premiéra: 24. 03. 2022

Žáner: dráma

Rok výroby: 2021

Čas: 179 min.

Krajina: Japonsko

Formát: DCP, MP4

Prístupnosť: 

Jazyk: japonský s českými titulkami

 

Réžia: Rjúsuke Hamaguči

Scenár: Rjúsuke Hamaguči

Hrajú: Hidetoši Nišidžima, Tóko Miura, Masaki Okada, Reika Kirišima

Kamera: Hidetoši Šinomija

Distribúcia: Filmtopia / www.filmtopia.sk

Programovanie filmu: filmtopia@filmtopia.sk; +421 915 222 082

Distribúciu filmu finančne podporil Audiovizuálny fond.

Synopsa

Filmová adaptácia poviedky Harukiho Murakamiho, ktorá sa stala celosvetovou senzáciou. Atmosférická snímka plná tajomstiev a hľadania ľudského porozumenia.

Júsuke Kafuku je slávny divadelný herec a režisér, ktorý sa vyžíva v riadení svojho červeného Saabu 900. Počas angažmán na festivale v Hirošime musí túto radosť nedobrovoľne prenechať mladej málovravnej vodičke Misaki. Obaja na skúšobných jazdách nečakane zistia, že ich spája nielen záľuba v riadení. Spolu nájdu spôsob, ako sa vyrovnať so svojimi traumami a pocitmi viny, a ísť ďalej. Drive My Car režiséra Rjúsukeho Hamagučiho je atmosférická snímka plná tajomstiev, hľadania ľudského porozumenia a zmierenia.

 

Film získal celý rad ocenení, vrátane Ceny za najlepší scenár v Cannes či Zlatý glóbus. Na svojom konte má aj štyri nominácie na Oscara v kategóriách: najlepší film, réžia, adaptovaný scenár a najlepší cudzojazyčný film.

Ryûsuke Hamaguchi (1978, Kanagawa, Japan)
Výber z filmografie: Happy Hour (Happî awâ, 2015), Asako I & II (Netemo sametemo, 2018), Wheel of Fortune and Fantasy (Gûzen to sôzô, 2021), Drive My Car (Doraibu mai kâ, 2021).